Новина про лист очільника Угорщини українському президенту в російських ЗМІ NewsFront і Regnum вийшла під заголовками «Між Україною і Угорщиною розгорівся конфлікт через забруднення річки Тиса» і «Раптовий удар Києва: Україна оголосила Угорщині «сміттєву війну». Однак попри маніпулятивні заголовки, мова не йде про «сміттєві війни», конфлікти або погіршення дипломатичних відносин з Угорщиною через екологічну ситуацію.  У самому тексті публікації йдеться виключно про офіційне звернення президента Угорщини  Яноша Адера до Володимира Зеленського.

Скріншот — regnum.ru
Скріншот — news-front.info

Третього липня цього року на офіційному сайті президента Угорщини Яноша Адера були опубліковані два листи – президенту України Володимиру Зеленському та главі Румунії Клаусу Йоханнісу. У тексті листів Адер просить президентів звернути увагу на забруднення побутовими відходами притоки Дунаю – річки Тиси. Сміття досягає території Угорщини з України за течією Тиси і з Румунії з водами річки Сомеш.

Проблема забруднення річки Тиса дійсно існує в Закарпатті протягом багатьох років. Цього літа ситуацію додатково погіршили сильні паводки в п’яти областях Західної України.

У листі Володимиру Зеленському угорський президент підкреслює, що в інших сферах Україна і Угорщина близько співпрацюють.

Від початку 2020 року між представниками країн вже відбулося кілька офіційних зустрічей, спрямованих на поліпшення україно-угорських відносин і співробітництво в галузях охорони здоров’я та економіки. Угорщина так само публічно підтримала надання міжнародної допомоги для ліквідації наслідків паводків на Західній Україні. А в березні активісти із Закарпаття вперше взяли участь в очищенні річки Тиса разом з угорськими волонтерами.

Через тиждень після публікації листа Яноша Адера глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований направив листа у відповідь послу Угорщини.

https://www.facebook.com/AndriyMalovany/posts/143193977421894

Держслужбовець пропонує організувати зустріч, на якій представники країн спільно розроблять план дій щодо запобігання подальшого забруднення притоки Дунаю.